novinky

16. 02. 2019

V polovině srpna povedu opět s Hankou Říhovou workshop v Osinalicích. Podrobnosti naleznete zde.


16. 02. 2019Thomas Guei v Praze

Thomas Guei v Praze – koncert s Barati Squad dne 23.3.2019


o kurzech

Výuka je zaměřena na tyto nástroje: djembe, kenkeni, sangban, dundun.

Nejprve se zaměříme na zvládnutí základní techniky na tyto nástroje. Poté se budeme učit některé tradiční rytmy, se vším, co k tomu patří (signály, sóla, breaky, písnička). Pak se otevírá prostor pro vlastní improvizaci tím pro tvoření „vlastní“ hudby.

Součástí kurzu jsou rozličná rytmická cvičení (např. bodypercussion, kdy jako nástroj používáme vlastní tělo), která rozvíjí smysl pro rytmus.

workshopy

Workshop afrického bubnování, tance a zpěvu s Hankou Říhovou a Davidem Oplatkem

11. 8. – 17. 8. 2019

Při tradičních slavnostech konaných v zemích západní Afriky tvoří bubnování, tanec a zpěv jeden celek. Na tomto workshopu máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si všechny tyto aktivity najednou a poznat, jakým způsobem jejich propojení funguje. Poznáte krásu afrických písniček, stejně tak jako magickou sílu rytmů a pohybu. Probubnujme se k tanci, protančeme se k písni a prozpívejme se k bubnům. Vše se propojí a vytvoříme jeden pulsující organismus. Každý z nás bude jeho důležitou součástí.

Pojďme objevovat hlas, komunikovat skrze bubny a osvěžit naši kostru i svaly tancem. Tradiční západoafrický balafon nám bude průvodcem v melodicích. Těšíme se na sdílení naplněných letních dní a věříme, že vytvoříme nezapomenutelnou tvořivou dovolenou pro všechny zúčastněné.

Workshop je určen jak pro naprosté začátečníky tak i pro zkušenější afromilce. Jak pro tanečnice, které chtějí více proniknout do tajů rytmů, tak pro bubeníky, kteří chtějí zahodit ostych a roztančit se.

Hanka Říhová – zpěvačka a tanečnice se mnoho let zabývá tancem a zpěvem, zpívá v kapelách N.O.H.A., Circus Underground a Hanelle Blue a účastní se hudebních dílen a tanečních stáží. Miluje život!

Cena
do 30. 6. – 4.800 Kč
po 30. 6. – 5.500 Kč
uzávěrka přihlášek 25. 7.

V ceně zahrnuto: tanec (2 hod. denně), bubnování (2 hod. denně) a zpěv (1 hod. denně) po dobu pěti dnů, výborná domácí strava 3 x denně (vegetariáni vítáni), ubytování (6 nocí).
Prostředí krásného statku v Kokořínsku http://www.donitra.cz/, koupání a relax v okolní přírodě.

Pokud máte své djembe, přivezte si ho, jinak budou bubny k zapůjčení na místě. Tančit budeme v pohodlném vzdušném oblečení, naboso anebo v lehkých botkách s tenkou podrážkou.

Přihlášky zasílejte na emailovou adresu: djembe@seznam.cz. Jako závazné přihlášení je nutné zaplatit kurzovné v plné výši na č. účtu: 757437028/5500.

Zpráva pro příjemce: vaše jméno a příjmení.

Kontakt: David Oplatek, djembe@seznam.cz nebo tel. 608977924

bubny - Osinalice